Öz Mevlana Ehliyet Kursu Direksiyon Dersi Programımız

Direksiyon Dersi Programımız1. ve 2. derste…

İlk başlama noktanız trafik yoğunluğunun daha az olduğu noktalarda belirli bölgelerde dur-kalk, vites geçişleri, dönüşler, trafik adabı süreci olarak yapılır.

3. ve 4. derste…

İlk dersinize göre trafik yoğunluğu daha fazla olup adaptasyon sürecine girilir, şerit takip etme, viraj çalışmaları, sollama kuralları, eğilimli yollarda direksiyon hakimiyeti, döner kavşaklarda geçiş üstünlüğü, U Dönüşü trafik kurallarına uyum sağlama eğitimleri yapılır.

5. ve 6. derste…

Dar sokak dönüşleri ve gece karanlığında şehir içinde ve E-5’te araç kullanma pratiği kazandırmak. Yokuş yukarı teknikleri ve park çalışmaları yapılır.

7. ve 8. derste…

Çevre yolu ve Otoban çalışmaları ya da öğrencinin sık kullandığı güzergahlar, daha yoğun trafik alanlarında çalışma, şerit değiştirmeler, geri manevralar, 4 ve 5nci viteslere geçişler, levhalara göre dönüşler ve hareketler uygulamalı olarak yapılmaktadır.

9. ve 10. derste…

Genel tekrar yapılır. Adaylarımızın istekleri üzerine güzergah belirleyip o güzergahlarda gidip gelebilirler. Sonrasında park çalışması yapılması, düz geri gidişler, kaldırımlara paralel yanaşmalar, dik giriş ve çıkışlar, iki araç arasına giriş-çıkışlar ve park teknikleri uygulamalı olarak yapılır.                    
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,