Öz Mevlana Ehliyet kursu Kazım Karabekir Sürücü Kursu

Kazım Karabekir Sürücü Kursu

Bizler kazım karabekir bölgesinde sürücü kursu uzman eğitmenlerimiz ile sizleri ehliyet alabilmeniz için ve trafikte rahat araç kullanabilmeniz için hazırlıyoruz. Hangi sınıf araç kullanacaksanız o araçla eğitim görüyorsunuz ve sizleri ehliyet sınavına hazırlıyoruz. 

Ehliyet alabilmek artık çok kolay, kayıt için gerekli belgeleri bizlere getirmeniz dahilinde onaylanması sonucu ehliyet almak için ilk adımı atıyorsunuz.

Ayrıca bahsetmek isteriz ki ehliyet almak için 18 yaşını doldurduktan sonra kaç yaşında olursanız olun, ehliyet sahibi olabilirsiniz. Bizler uzman eğitmenlerimiz ile sizlere en iyi şekilde eğitim vermekten memnuniyet duyarız.

İlk olarak kazım karabekir sürücü kursu için kayıt işlemi tamamlandıktan sonra sizlere yüz yüze eğitim verilecek ve bu eğitimlerin sonrasında elektronik ortamda sınava tabii tutulursunuz. Baraj puanını geçtikten sonra direksiyon derslerine girmeye hak kazanmış olacaksınız.

Direksiyon derslerinde ise araç içi hakimiyeti, araç içerisinde bulunma zorunluluğu olan malzemeler, vites nerede hangi durumlarda kaça atılır?, araç rampadan nasıl kaldırılır? Gibi birçok sürüş tekniğini uygulamalı bir şekilde öğrenirsiniz.

Daha iyi bir araç öğrenimi için derslere kesintisiz gelmeniz gerekmektedir. Araç kullanmak ciddiyet ve dikkat isteyen bir durumdur. Bizler sizlere bu konuda yardımcı olmak için varız.

Ehliyet kendi arasında sınıflara ayrılmaktadır. Dilerseniz sizler ile beraber ehliyet sınıflarını bir alt başlıkta maddeler halinde inceleyelim.

, Kazım Karabekir Sürücü Kursu

Ehliyet Sınıfları Nelerdir?

Kazım karabekir sürücü kursu olarak sizlere hangi araç kullanmak istiyorsanız, hangi aracın ehliyetine sahip olmak istiyorsanız gerekli eğitimi seçtiğiniz ehliyet sınıfına ait olan araçlarda vereceğiz ve aynı zaman da seçtiğiniz ehliyet türü için yaş sınırı değişmektedir.

Dilerseniz sizlere maddeler halinde ehliyet sınıflarından bahsedelim.

 • M, A1 ve B1 sınıfı ehliyet için yaş gereksinimi 16dır.
 • A2, B, BE, C1, C1E, F, G sınıfı ehliyet için yaş gereksinimi 18 olmaktadır.
 • A Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak isteyen adayların 20 yaşında olması gerekmektedir.
 • C, CE, DE, D1E sürücü belgesi için ise 21 yaş olması gerekmektedir.
 • D, DE sınıfı sürücü belgesi için adayların 24 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

Yukarıda maddeler halinde sıralanmış olduğumuz ehliyet sınırlandırılması için fiyat farklılığı olabilmektedir. Daha detaylı bilgi için Kazım karabekir sürücü kursumuz ile iletişime geçebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kursumuza kayıt olmak için sizlerden kolaylıkla elde edebileceğiniz birkaç belge isteyeceğiz. Getirdiğiniz belgeleri eksiksiz bir şekilde kontrol ettikten sonra kayıt işleminiz tamamlanır ve ehliyet almaya bir adım daha yaklaşmış olursunuz.

Kursumuza kayıt için gerekli olan belgeleri maddeler halinde inceleyelim.

 • Mezunsanız diploma, öğrenciyseniz eğer öğrenci belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi 1 adet yeterli olacaktır.
 • Biyometrik fotoğraf en az 6 adet
 • İkametgah belgesi
 • Adli sicil kaydı
 • Sağlık raporu

Yukarıda belirttiğimiz belgelerden İkametgah belgesi ve adli sicil kaydına e devlet üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Sağlık raporu için ise aile hekiminize başvurmanız yeterli olacaktır.

Esen kalın.