Öz Mevlana Ehliyet kursu Şemsipaşa Sürücü Kursu

Şemsipaşa Sürücü Kursu

Ehliyet almak için öncelikle belli bir yaşa gelmek gerekmektedir ama illa ki 18 ve 20 yaş aralığında alabilirsiniz diye bir kural bulunmamaktadır. Kaç yaşında olursanız olun ehliyet sahibi olabilirsiniz. Artık ehliyete sahip olmak sandığınız kadar zor değil. 

Bizler Öz mevlana Sürücü kursu olarak şemsipaşa bölgesinde uzman eğitmenlerimiz ve uygun fiyatlarımız ile sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duymaktayız.

Öncelikle kursumuza kayıt olabilmeniz için gerekli olan belgeler getirmenizi istemekteyiz, bu belgeler dahilinde ehliyet almak için eğitimlerimize başlayabiliriz.

İlk olarak kaydı tamamladıktan sonra yüz yüze gerçekleşecek eğitimlerimiz bulunmaktadır. Bu eğitimlerde trafik kurallarını, trafik levhalarını ve araç hararet halinde ne yapmanız gerektiği gibi hatta daha detaylı olarak araç aksamlarını ve ne işe yaradığına kadar bilgi sahibi olursunuz. Bu eğitim tamamlandıktan sonra araç sürebilmeye geçebilmek ve ehliyet alabilmek için bir sınava tabii tutulursunuz.

İlk olarak gireceğiniz sınava otomatik olarak herhangi bir okulda ve elektronik ortamda sınava girersiniz. Sınav sonucunuzun baraj puanı olan 70 puanın üzerinde olması gerekmektedir.

Barajı geçtiğiniz zaman şemsipaşa sürücü kursu eğitmenlerinin belirlemiş olduğu tarihlerde araç sürmek için belirlenen yerlere saat ve sizin için belirtilen günlerde gitmeniz gerekmektedir.

Belli bir süre size araç içerisinde de neler yapmanız gerektiği, oturuş şekliniz, emniyet kemeri takmanız, rampalardan geçerken hangi vitesi kullanmalı gibi birçok bilgi verilmektedir.

Araç içerisinde ki rahatlığınız ve dikkatiniz trafik için ve sizler için büyük önem taşımaktadır.

Dilerseniz bir alt başlıkta kayıt için gerekli olan belgeler neler sorusunu detaylı olarak inceleyelim.

Şemsipaşa Sürücü Kursu, Şemsipaşa Sürücü Kursu

Sürücü Kursu Kayıt İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Tercih ettiğiniz şemsipaşa bölgesinde sürücü kursu kayıt yapabilmek için sizlerden bazı belgeler istemektedir. Kayıt için gerekli olan belgeleri sizlere maddeler halinde bahsedelim

  • Diplomanız var ise diploma, yok ise öğrenci belgesi ( 1 Adet onaylı suretli)
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • İkametgah belgesi
  • Sabıka kayıt belgesi
  • Biyometrik fotoğraf ( 2 Adet olması yeterli)
  • Sağlık raporu

Yukarıda sizlerden istenen belgelerden İkametgah belgesi ve sabıka kayıt belgesine E devlet üzerinden ulaşabilirsiniz. Sağlık raporu için ise aile hekiminize başvurmanız yeterli olacaktır.

Ehliyet için gerekli belgeleri bir araya topladıktan sonra kursumuza gelerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Ehliyet İçin Eğitim Kaç Gün Sürer?

Kursumuzun sizler için hazırladığı dersler ortalama olarak 15 gün sürebilmektedir. Ehliyet almadan önce gireceğiniz dersler toplam olarak hesaplandığı zaman 1 ay kadar sürebilmektedir.

Kısacası ehliyet alabilmek için direksiyon dersleri ve direksiyon sınavı için toplam 1 ay yeterli olabilmektedir.

Uzman eğitmenlerimiz sizleri trafiğe alıştırmak ve araç hakimiyetinizi sağlamanız için gerekli eğitimleri verecek ve sizlerin bu eğitimi başarı ile tamamlamanız sonrasında 1 ay içerisinde ehliyete sahip olabileceksiniz.

Derslerinize zamanında katılmanız, sınavlarınızı başarı ile tamamlamanız sonucunda kısa zamanda ehliyet sahibi olabilirsiniz.