Öz Mevlana Ehliyet kursu Yenimahalle Sürücü Kursu

Yenimahalle Sürücü Kursu

Bizler yenimahalle bölgesinde sürücü kursu olarak sizlere kolay ve güvenilir bir şekilde ehliyet almanızda kolaylık sağlayacak ve uzman eğitmenlerimiz ile bu konuda sizlere yardımcı olacağız. 

Öncelikle belirtmek isteriz ki sizleri ehliyet almak için hazırlarken ilk önce kullanacağınız aracın genel özelliklerini bilmenizi ve araç içerisinde neleri doğru zamanda kullanabileceğinizi öğretmeyi amaçlarız.

Bizler uzman eğitim kadromuz ile sizlere ilk önce araç aksamlarını, araç göstergelerinden neler anlamanız gerektiğini, trafik levhaları ve kuralları, araç hararet anında neler yapılmalı, vites ne zaman değiştirilmeli gibi soruları hatta kaportada neler bulunur ne işe yarar? Diyebileceğiniz motor, akü, şanzıman gibi araç parçalarının nerelerde bulunduğunu ve ne işe yaradığını sizler ile birlikte detaylı olarak inceleyeceğiz.

Sonrasında ise sizlerden elektronik ortamda teorik sınavına girmeniz istenmektedir. Baraj puanı 70 olan bu sınavı başarı ile tamamlamanız dahilinde direksiyon eğitimlerimize başlarız.

Direksiyon derslerin de ise direksiyon tutuş şekline kadar her konu hakkında detaylı bir şekilde bahsederiz. Sonrasında park etmeyi yani L park, paralel park gibi park çeşitlerine nasıl park edilmesi gerektiğini sizlere uygulamalı olarak gösteririz. Yeterli sürüş eğitimi sonrasın da direksiyon sınavına girersiniz gerekli kurallara uyumanız dahilinde direksiyon sınavını da başarı ile tamamlarsanız ve kısa zaman içerisinde ehliyet sahibi olabilirsiniz.

Peki, yenimahalle sürücü kursu için kayıt nasıl yapılmaktadır?, Hangi belgeler gerekli? Diye düşünüyorsanız sizlere bir alt başlıkta detaylı olarak anlatalım.

Yenimahalle Sürücü Kursuna Nasıl Kayıt Yaptırırım?

İlk olarak bahsetmek isteriz ki yenimahalle sürücü kursu olarak sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Sürücü kursumuza kayıt yaptırmak için gerekli olan belgeleri maddeler halinde listeleyelim.

 • Biyometrik fotoğraf en az 6 adet olması yeterli olacaktır.
 • Mezunsanız diplomanız, mezun değilseniz öğrenci belgeniz.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi 1 adet yeterli olacaktır.
 • Sağlık raporu
 • Adli sicil kaydı
 • İkametgah belgesi

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz belgeleri tam getirmeniz halinde sürücü kursumuz için kaydınız oluşturulacaktır.

İkametgah belgesi ve adli sicil kaydına E Devlet üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Sağlık raporu için ise aile hekiminize başvurmanız yeterli olacaktır.

Yenimahalle Sürücü Kursu, Yenimahalle Sürücü Kursu

Ehliyet Sınıfları Nelerdir?

Hangi araç kullanımı için ehliyet istiyorsanız sürücü kursumuza kayıt olurken belirtmeniz gerekmektedir. Sürücü belgeleri sınıflarına göre doldurmuş olduğunuz yaş değişmektedir.

 • M, A1, B1 sürücü belgesi için 16 yaşını doldurmanız gerekmektedir.
 • A2, B, BE, C1, C1E, F sürücü belgesi için ise 18 yaşınızı doldurmuş olmalısınız.
 • A Sınıfı için ise 21 yaşında olmanız gerekmektedir.
 • C, CE, DE, D1E sürücü belgesi için ise 21 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.
 • D ve DE sürücü belgesi için ise 24 yaşında olmanız gerekmektedir.

Yukarıda maddeler de belirttiğimiz farklı araç kullanmak için gerekli olan sürücü belgeleri fiyat farklılığı göstermektedir.

Net fiyatlar ve kayıt için gerekli olan belgeler gibi aklınıza takılan ya da cevabını bulamadığınız sorularınız var ise bizler ile iletişime geçebilirsiniz.